Post

سایت های مخالف از تهدید به قتل مهدی کروبی و همسرش خبر می دهند | movazi's Blog


اردشیر ارجمند، مشاور ارشد میرحسین موسوی می گوید حصر خانگی رهبران جنبش سبز، ناشی از «عصبانیت حکومت از حضور چشمگیر مردم در روز ۲۵ بهمن بود.»

سایت کلمه، که اخبار مربوط به میرحسین موسوی، از رهبران مخالفان دولت را منتشر می کند، به نقل از آقای ارجمند می نویسد:«در حال حاضر، رفع بازداشت خانگی و حصر موسوی و کروبی، تبدیل به خواسته‌ی جدی جنبش سبز شده است که بر آن پافشاری خواهیم کرد.»

به گزارش سایت کلمه، حصر خانگی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، از روز ۲۵ بهمن ماه آغاز شد.

به نوشته این سایت،  راه های ارتباطی میرحسین موسوی از جمله تلفن ثابت، تلفن همراه، و اینترنت قطع شده است. همچنین گزارش شده است محافظان میرحسین موسوی  نیز از محافظت وی عزل شده و نیروهای امنیتی جای آنها را گرفته‌اند.

در روزهای اخیر، ماموران دولتی یک دیوار آهنی نیز در معبر ورودی خانه آقای موسوی ایجاد کردند و مانع دیدار وی با دیگران می شوند.

پس از شرکت ده ها هزار نفر از مخالفان دولت در تظاهرات ۲۵ بهمن ماه که به درخواست میرحسین موسوی و مهدی کروبی در شهرهای مختلف ایران به ویژه تهران صورت گرفت، چهره های حامی دولت و رسانه های آنان موضع تندی علیه این دو چهره اصلاح طلب اتخاذ کردند.

در مجلس شورای اسلامی، گروهی از نمایندگان شعار مرگ بر موسوی و مرگ بر کروبی سر دادند و جمعه گذشته نیز، دولت تظاهراتی در تهران علیه مخالفان برگزار کرد.

احمد جنتی، امام جمعه تهران، جمعه گذشته خواستار آن شد که تمامی راه های ارتباطاتی میرحسین موسوی و مهدی کروبی با مردم قطع شود و پیشنهاد حصر خانگی آنان را داده بود.

در همین حال، سایت سحام نیوز، روز دوشنبه، دوم اسفند ماه، از حمله شبانه نزدیک به ۳۰ نفر به منزل مهدی کروبی، دبیر کل حزب اعتماد ملی خبر داد.

سحام نیوز که مهاجمان را «اوباش حکومتی» خوانده است، می نویسد: در ساعت ۱ الی ۲ بامداد نزدیک به ۳۰ نفر مقابل منزل مهدی کروبی تجمع کردند و با شعار «سید علی می رزمد کروبی می لرزد» ابتدا به تخریب شیشه های منزل پرداختند و سپس با انداختن بمب های صوتی به داخل منزل به ایجاد رعب و وحشت در منطقه اقدام نمودند.

به نوشته سحام نیوز، نیروی انتظامی که در ۵ شب گذشته در محل حضور داشت، این بار در محل حضور نیافت. سحام نیوز می گوید: «شرایط در منطقه آنچنان ملتهب بود که مردم ساکن خیابان اطراف با وحشت از خانه ها خارج شدند و تا ساعت ها در خیابان ماندند.»

بر اساس این گزارش، مهاجمان پس از حمله خود با قرائت قطعنامه ای، اقدام شبانه خود را «بخش کوچکی از حکم جهاد آقای خامنه ای » اعلام کردند و اعلام کردند:«منتظر فرمان نهایی ایشان برای بریدن سر کروبی و همسرش از سوی رهبری هستند و آویزان کردن آنها در میادین شهر هستند.».

بر اساس خبر سحام نیوز، مهدی کروبی و همسرش سیزدهمین روز حصر را سپری کردند و هیچ یک از فرزندانشان هنوز اجازه ملاقات را نیافته اند.


This Blog Entry's Comment Board
There are no comments on this post yet, be the first to leave one!
Your Comment:


Previous Posts
بنویسید استیضاح بخوانید ادغام وزارتخانه, posted February 24th, 2011
درخواست پایگاه اطلاع رسانی پزشکان ایران از دبیرکل سازمان ملل برای جلوگیری از استفاده ایران از گازهای شیمیایی مخرب, posted February 24th, 2011
عصبانیت جالب وزیر فرهنگ و ارشاد: هوكنندگان پایان نامه اغتشاشگرند!, posted February 24th, 2011
سکینه آشتیانی دست به خودکشی زد اما از مرگ نجات یافت, posted February 24th, 2011
پنج شنبه، در صف های نانوایی، من و تو و او، "ما" می شویم, posted February 24th, 2011
طلا دزدی با ناو جنگی, posted February 24th, 2011
امیرحسین تهرانچی: شهیدی دیگر از شهدای 25 بهمن, posted February 23rd, 2011
اعتراض اهالی سینما به فیلم مشترک وزارت ارشاد و وزارت اطلاعات, posted February 23rd, 2011
جو متشنج دانشگاه شيراز و بازداشت ده‌ها دانشجو، هرانا, posted February 23rd, 2011
وضیعت دانشگاه شیراز کماکان بحرانی است, posted February 23rd, 2011
ناگوارترین قصه هستی :دلنوشته ای از برادر شهید سهراب اعرابی, posted February 23rd, 2011
حمله به خانواده رفسنجانی در شاه عبدالعظیم, posted February 23rd, 2011
سال آیندۀ دولت بیش از 25 هزار میلیارد تومان کسری خواهد داشت, posted February 23rd, 2011
سایت های مخالف از تهدید به قتل مهدی کروبی و همسرش خبر می دهند, posted February 23rd, 2011
مخابرات، امنیتی بودن قطع اینترنت در ایران را تایید کرد, posted February 23rd, 2011

Blogroll
Here are some friends' blogs...

Help
How to Embed Photos in your Blog Embed Photos How to Embed Videos in your Blog Embed Videos